Кафе, корнет и чоколадо: Вкусна и неодолива комбинација

Дали некогаш сте посакувале да пиете кафе од корнет? Најверојатно одговоривте потврдно бидејќи кој не би сакал да ги комбинира трите најдобри работи: Кафе, корнет и чоколадо? Потекнувајќи од The Grind Coffee Company во Јоханесбург, Јужна Африка, кафето во корнет е најновиот тренд кој го обожаваат оние кои постојано се во движење.

„Го користевме корнетот како продукт наменет за Инстаграм. Кога луѓето доаѓаа, се сликаа и веднаш ја објавуваа фотографијата на оваа социјална мрежа со хаштагот #coffeinacone“, вели Дејн Левинрад.

И нивниот план успеал, затоа што сега кафето во корнет е светски позната идеја. Во продолжение погледнете како изгледа оваа слатка и неодолива комбинација…

Овој рецепт е направен со еспресо и топло млеко, што се служи во корнет чијашто внатрешност е обложена со чоколадо

Кафе, корнет и чоколадо: Слатка неодолива комбинација

Постојат четири различни видови чоколадо во внатрешноста на корнетот, вклучувајќи и бело чоколадо

Кафе, корнет и чоколадо: Слатка неодолива комбинација

Треба да го испиете за 10 минути, за да не се стопи

Кафе, корнет и чоколадо: Слатка неодолива комбинација

Но не пред да направите совршена фотографија за Инстаграм!

Кафе, корнет и чоколадо: Слатка неодолива комбинација


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар