Кафе Калипсо (Calypso Coffee)

Кафе-вкус со елегантен шмек од рум, кој тешко се забораваКафе Калипсо (Calypso Coffee)

Време на подготовка: 3 минути

Потребни состојки:

  • 30 мл рум
  • 30 мл чоколаден ликер
  • 200 мл црно кафе

Начин на подготовка: Во широка чаша за вино ставете ги румот и чоколадниот ликер. Одозгора додадете го топлото кафе и наполнете скоро до врвот од чашата.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар