Интересни дизајни на површината на кафето

Уметноста на цртање на кафе всушност се состои од истурање млечна пена во шолја еспресо, притоа изработувајќи некаков дизајн на површината. Овој вид уметност е познат како „coffee art“ или „latte art“. Вистинскиот дизајнер може да создаде интересни креации од основниот дизајн познат како „Розета“. Кафе артот е актуелна тема. Денес во светот се одржуваат неколку натпревари на кои се покажува оваа уникатна форма на уметност.

Интересни дизајни на површината на кафето

Покрај со млеко, површината на кафето се дизајнира и со цимет, какао, чоколаден прелив и други сирупи за кафе.

Интересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафетоИнтересни дизајни на површината на кафето

Како вие би сакале да го добиете сервирано кафето? Омилен дизајн?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. Krali Marko Reply

  fotoshoooooop! 100%

 2. tosho Reply

  dajte klip-ovi da vidime kako se pravi, ne samo kraen rezultat

 3. =] Reply

  не е фотошоп -.- хх … ств постои ваквов вид на уметност има и видеа, комотно можеш да си видиш на youtube.

 4. flux Reply
  • Кафе пауза Reply

   Браво!

Остави коментар