Чоколадно ледено кафе

Чоколадно ледено кафе

Лесно освежувачко кафе, за уживање во топлите денови кои ни следуваат

Чоколадно ледено кафеВреме на подготовка: 3 минути

Потребни состојки:

  • 300 мл ладно приготвено инстант кафе
  • 3 лажици чоколаден ликер
  • шеќер по вкус
  • чоколаден прелив
  • 6 коцки мраз
  • шлаг и додатоци за декорација

Начин на подготовка: Во висока стаклена чаша ставете ги коцките мраз и одозгора додадете ги кафето, шеќерот и чоколадниот ликер. Одозгора ставете шлаг и чоколаден прелив. Декорирањето може да биде по ваш вкус, со додавање стапче цимет, марачино цреша или пак чоколадни мрвици.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар