Чоколадно фрапе со јагоди

Чоколадно фрапе со јагоди

Богат вкус создаден за уживање

Чоколадно фрапе со јагоди

Потребни состојки:
 • 150 мл ладно инстант кафе
 • 1 топка сладолед од јагода
 • 20 мл чоколаден прелив
 • 2 лажички шеќер
 • 4 коцки мраз
 • 1 јагода
 • шлаг
Начин на подготовка:

Сладоледот од јагода, чоколадниот прелив и шеќерот ставете ги во блендер и измешајте ги за да добиете пенлива и еднолична смеса. Потоа во блендерот додадете ги кафето и мразот и мешајте додека мразот убаво не се искрши. Кафето сипете го во висока стаклена чаша, декорирајте со шлаг , малку чоколаден прелив и една цела јагода на врвот.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. 050505 Reply

  Jagoda kaj da najdeme?

 2. Свит Reply

  ммммм ова мора да се проба!

 3. Кикииииии Reply

  🙂 Најубавооооооооо

Остави коментар