Чоколаден милкшејк со кафе (Cocoa Coffee Milkshake)

Чоколаден милкшејк со кафе (Cocoa Coffee Milkshake)

Волшепство во чаша!

Чоколаден милкшејк со кафе (Cocoa Coffee Milkshake)

Време на подготовка: 3 минути
Потребни состојки:
  • 250 грама сладолед од ванила
  • 200 милилитри ладно млеко
  • 10 грама какао
  • 1 ќесичка инстант кафе
Начин на подготовка:

Споменатите состојки ставете ги во блендер и мешајте ги 2 минути додека не добиете хомогена крем смеса. Смесата ставете ја во голема стаклена чаша и уживајте. По желба декорирајте со чоколадни трошки.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар