Војна на „слатките“ машини

Краток анимиран филм за прекрасен и релаксирачки старт на работната недела. Сигурно ги знаете оние слатки машини во кој ставате железни пари за една мастика или некоја интересна и мала играчка. Е баш тие машини влегуваат во една неодоливо смешна војна која ќе ја задржи насмевката на вашето лице во текот на целиот ден.
(1) Војна на „слатките“ машиниАнимацијава е дело на Scott Thierauf којшто работи како креативен директор и 3Д аниматор во креативната агенција за маркетинг RED ECHO POST. Анимираниов филм го направил сосема случајно, затоа што немал никакво сценарио, туку сакал само да ја проба новата верзија од неговата алатка за 3Д анимација. Па, насмејте се… 🙂

——————————————————————————————————————————————————————–

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар