Краток филм: „Вистински момент“

Спонтаните, невини случки се токму оние кои долго се паметат и се врежуваат во нашето срце, особено ако се проследени со љубовни чувства. Таква е и оваа приказна: наивна, чиста, искрена, спонтана, длабока и успева за момент да им го затрепери срцето на гледачите.

Краток филм: „Вистински момент“

Содржина: Млада Французинка шета низ англиски град во вечерните часови, обидувајќи се да пронајде некој интересен објект за фотографирање. Шетајќи стигнува до автобуската станица, каде му се обраќа на едно момче за да дознае кога е следниот автобус…

Сценариото и режијата на овој филм ги направил Британецот Лоренс Бурк, а улогите ги толкуваат убавата Лаетитиа Де Лафор и згодниот Џони Прчејз. Со самоуверен перформанс, двајцата млади актери му даваат свежина и различност на филмот, доловувајќи го чудниот момент во младиот, а возрасен живот, кога несигурноста ја ниша човечката самодоверба.

Краток филм: „Вистински момент“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар