Филмска листа за продолжениот претпразничен викенд

Ви предлагаме пет интересни филмови кои можат добро да ви го исполнат времето додека се криете од студенилото надвор и ги чекате следните празници.

1. Големиот Гетсби (The Great Gatsby)

Филмска листа за продолжениот претпразничен викендГлавни улоги: Леонардо Дикаприо, Тоби Мегвајр, Кери Малиган, Џоел Еџертон

Премиера: 10 мај 2013

Жанр: романса, драма

Времетраење: 143 минути

Кратка содржина: Одлична филмска верзија на славниот роман на Ф. Скот Фицџералд. Ја следи приказната на Ник Каравеј, човек кој копнее по животот на својот богат сосед Џеј Гетсби. Но, наскоро ќе почне да ја запознава вистинската слика за животот на припадниците на високата класа.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар