Вага | Кафе пауза - Part 3

Нема да најдете поголема љубов од таа на овој хороскопски знак!

Доколку постои некој конфликт, овој знак секогаш знае да ги смири работите. Но, многу често го нарекуваат и адвокатот на ѓаволот бидејќи не е пристрасен и не бира страни.

Жените родени во овој хороскопски знак се природен магнет

Имаат изразена дарба за комуникација, рационални се и природно ги привлекуваат сите околу себе.

Астролозите откриваат: По тешките периоди, на овој знак му престојуваат големи успеси

Припадниците на овој хороскопски знак ја сакаат чистотата, манирите, општествените правила и се многу префинети и елегантни во тоа.

Кој е најправедниот и најинтелигентниот хороскопски знак?

Кога станува збор за рамнотежата и контролата, тогаш овој знак ја добива главната улога.

8 работи кои мора да ги знаете за жените Ваги

Денес решивме да ви откриеме 8 најкарактеристични особини на жените Ваги.

Најубавото лице во Зодијакот: Дали и вие сте меѓу среќниците родени во овој хороскопски знак?

Благодарение на влијанието на Венера, припадниците на овој знак се надарени со најубавата физиономија во целиот Зодијак.

12 нешта кои само Вагите можат да ги разберат

Погледнете ги 12-те нешта кои се најкарактеристични за овој хороскопски знак.

Моќта на жените Ваги: Откријте зошто секој маж копнее по нив

Таа е совршено природна и секогаш своја, па токму затоа и со својата грациозност го привлекува погледот на сите мажи околу неа.

10 знаци дека сте апсолутна Вага во хороскоп

Ако славите роденден помеѓу 23 септември и 22 октомври, сигурно ќе се пронајдете барем во дел од следните 10 карактеристики.
Датум: 02 окт 2014
, Автор:

Вага и риби – пријателска комбинација

Вагата и рибата можат да бидат одлични пријатели, под услов да не мораат да носат многу заеднички одлуки. Дури и кога треба да одберат кој филм да го гледаат или во кој ресторан да одат на вечера, подобро да фрлаат паричка...

Вага и водолија – пријателска комбинација

Вагата секогаш има безброј прашања на ум, а водолијата ги има сите одговори кои ù се потребни.

Вага и јарец – пријателска комбинација

Aко вие двајца планирате да одите заедно на пикник, јарецот е вистинскиот човек за организирање на храната и пијалаците, а вагата треба да се погрижи за избор на локацијата, датумот и часот на заминување.
Датум: 19 окт 2011
, Автор: