Бик | Кафе пауза - Part 4

5 нешта кои треба да ги знаете за девојките во знакот Бик

Тие се најубавиот, најсупериорниот и најсложениот хороскопски знак во зодијакот, а овие нешта ги дефинираат.

Тој ќе ви ги симне ѕвездите: Кој е најдобриот сопруг според астрологијата?

Ако го изберете овој знак за ваш сопруг, вие никогаш нема да се покаете.

10 причини зошто секогаш можете да се потпрете на Бик во хороскоп

Доколку сте Бик во хороскоп или пак, познавате некој во тој знак, тогаш со сигурност ќе препознаете некои од овие размислувања и однесувања...

10 знаци дека сте апсолутен Бик во хороскоп

Ако славите роденден во периодот помеѓу 20 април и 20 мај, вие сте Бик во хороскоп, а ова се знаците кои ве дефинираат.
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

Љубовен астролошки профил за машки бикови

Патот кон освојување на срцето на маж роден во хороскопскиот знак бик, е преку неговиот стомак. Тоа значи дека ќе ве обожува доколку му зготвите вкусна храна или го однесете во некој добар ресторан.

Љубовен астролошки профил за женски Бикови

Некои претставнички на овој знак се чувствуваат понекогаш чудно во врска со себеси, како да се различни од сите други луѓе во светот...

Бик и девица – пријателска комбинација

Бикот ја почитува способноста на девицата за брзо решавање на проблемите, додека девицата ја почитува способноста на бикот за снаоѓање со финансиите.

Бик и лав – пријателска комбинација

И покрај тоа што бикот и лавот се многу различни карактери на луѓе, тие сепак имаат многу моќна меѓусебна конекција.

Бик и рак – пријателска комбинација

Ракот е секогаш расположен да му го подготви на бикот омилениот оброк, а со никого не е позабавно да се готви отколку со бикот, кој ужива во секое залче домашна храна.

Бик и близнаци – пријателска комбинација

Биковите секогаш се водат по поуката дека секој зачуван денар е заработен денар, додека неговиот другар близнакот има проблем да ги чува парите во својот џеб. Дали има надеж за ова пријателство?

Бик и бик – пријателска комбинација

Во ваквото пријателство, бикот нема потреба да се грижи дека неговиот другар ќе го откачи во моментите кога ќе биде болен, депресивен или нерасположен.

Овен и бик – пријателска комбинација

Додека овенот работи со „полна пареа“ и напнато очекува некој важен повик, бикот наместо да го теши со некои излитени фрази, смирено и пополека ќе му приготви вкусна пилешка супа за да го релаксира.