Водолиите имаат најголеми шанси да успеат во животот

Луѓето велат дека за да бидеш успешен треба напорно да работиш, да имаш добри конекции и барем малку среќа. Но, што ако овие работи се помалку важни од тоа во кој астролошки знак сте родени?

vodoliite-imaat-najgolemi-shansi-da-uspeat-vo-zhivotot-kafepauza.mk

Според едно неодамнешно, малку контроверзно истражување, луѓето кои се родени во знакот Водолија, или помеѓу месеците декември и март, имаат најголеми шанси да бидат успешни во текот на образованието или дури и да станат познати.

Па што го прави овој воден знак толку посебен?

Лидерот на истражувањето д-р Марк Хамилтон од Универзитетот во Конектикат, вели дека најверојатно причината за ова е тоа што Водолиите се самоуверени.

2-vodoliite-imaat-najgolemi-shansi-da-uspeat-vo-zhivotot-kafepauza.mk

За ова истражување биле собрани податоци од 300 познати личности, политичари, научници, атлетичари, јавни работници, артисти и луѓе кои се занимаваат со литература. Открил дека Водолијата е знак кој најчесто се поврзува со успешните познати личности.

Друг фактор кој можеби влијае е тоа што луѓето кои се родени во овој знак обично тргнуваат постари на училиште.

„Високите достигнувања во областа на менталните и физичките задачи за време на детскиот развој ја поттикнува амбицијата“, објаснува д-р Марк Хамилтон. „Акумулирани во тек на 12 години образование, овие долготрајни успеси може да резултираат со чувство за личен триумф.“

Man

Мора да е одлично да си Водолија, нели?!

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар