Секој хороскопски знак опишан со само три зборови

Секој хороскопски знак опишан со само три зборови

Понекогаш не се потребни многу зборови за да се опише секој хороскопски знак. Ова се три карактеристики кои се составен дел од личноста на секој знак во зодијакот.

Секој хороскопски знак опишан со само три зборови

Овен – амбициозни, тврдоглави, надмени

Бик – тврдоглави, хедонисти, материјалисти

Близнаци – непостојани, забавни, несамокритични

Рак – преемотивни, гурмани, весели

Лав – нарциси, снобови, лидери

Девица – контролори, перфекционисти, креативни

Вага – неодлучни, конформисти, естетичари

Скорпија – мрачни, сензуални, одмаздливи

Стрелец – тврдоглави, наивни, авантуристи

Јарец – бескрупулозни, традиционални, упорни

Водолија – недопирливи, весели, себични

Риби – сонувачи, ситничари, филозофи


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Vesna Reply

    Ne se soglasuvam za skorpiite, toa se edni od najprijatnite luge sto gi imam sretnato vo zivotot, entuzijasti i so pozitiven karakter.

  2. CVETANKA Reply

    BAS TOCNO SE OPISANI JAS SE SLAGAM SO TOA ZATOA STO IMAM MNOGU SKORPII OKOLU MENE

  3. Marko Reply

    Најдобри се!

Остави коментар