Пристигна ретроградниот Јупитер и носи успешен период за овие 3 хороскопски знаци

Пристигна ретроградниот Јупитер и носи успешен период за овие 3 хороскопски знаци

Пристигна ретроградниот Јупитер, што значи дека може да очекувате само позитивни промени. За разлика од ретроградниот Меркур, кој негативно влијае на нашите животи, оваа астролошка појава носи само подобрување, а овие хороскопски знаци најмногу ќе го почувствуваат неговото позитивно влијание.

Пристигна ретроградниот Јупитер и носи успешен период за овие 3 хороскопски знаци

Бик

Бикови, ќе имате среќа. Нешто што ве мачи со години конечно ќе остане во минатото и ќе се чувствувате ослободени. Ова не мора да значи дека станува збор за личност, може да станува збор за откажување од цигарите или за некоја друга лоша навика. Што и да одлучите – Јупитер е на ваша страна.

Припадниците на овој хороскопски знак ќе имаат можност да направат важни чекори кон одредена финансиска цел. Отплатата на некои стари долгови или наградата за вашиот труд може да ве инспирира да започнете нов проект што ќе го промени вашиот живот во иднина.

Вага

Ако вашиот сон е конечно да ја пронајдете љубовта на вашиот живот, ова е добар период за вас. Јупитер е планетата што ве инспирира да бидете отворени за нови работи и да гледате на вашиот живот од друга перспектива. Вагите познати по својот префинет вкус конечно ќе се релаксираат малку и ќе уживаат во животот.

Со други зборови, ако сте родени во овој хороскопски знак, ќе научите дека не сите луѓе се лоши и злобни и дека можеби некогаш треба да дадете втора шанса.

Стрелец

Јупитер е вашата владејачка планета и никој не знае подобро од вас како оваа планета влијае на луѓето кога станува ретроградна. Во овој случај, тоа значи голема среќа за вас. Сè околу вас ќе се прошири и ќе се зголеми – и љубовта, и парите, и можностите, и доброто расположение, и можностите за патување.

Ако постои креативно дело што долго време го криете од јавноста, време е да излезе на виделина.

Можеби во претходниот период сте биле лути и исплашени од лошите работи, но Јупитер ви носи среќа, па искористете го максимумот.

Прочитајте какви други убави работи носи ретроградниот Јупитер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар