Неделен хороскоп од 26 декември до 1 јануари: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Неделен хороскоп од 26 декември до 1 јануари: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Не пропуштајте ја астролошката прогноза за оваа недела!

Неделен хороскоп од 26 декември до 1 јануари: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Овен

Оваа недела ѕвездите ќе ви помогнат да ги исполните вашите желби. Периодот од понеделник до среда ќе биде одличен. Ќе бидете полни со енергија и сила, како и многу радосни впечатоци, а тоа ќе се должи на фактот дека ќе го добиете она за кое долго време сонувавте. Меѓу другото, обидете се да не заборавите на вашите пријатели. Периодот на оптимизам ќе продолжи и во втората половина од неделата. Во меѓувреме, може да настанат спорови со луѓе кои претставуваат авторитет за вас – родители или шефот на работа.

Бик

Сè ќе се одвива во најдобар ред оваа недела. Периодот од понеделник до среда ќе биде поврзан со радосен и ветувачки настан. Можеби ќе добиете унапредување или ќе добиете подарок за кој долго време сонувавте. Втората половина од неделата ќе ви донесе многу пријатни моменти. Следете ги правилата и поставете јасни граници.

Близнаци

На почетокот на неделата ве очекуваат нови впечатоци, пријателски средби и познанства. Размислувајте само позитивно и не заборавајте ги вашите желби: некои од нив можеби ќе се остварат оваа недела. Сè што треба да направите е да не престанете да верувате во себе.

Рак

Оваа недела ќе успеете да се ослободите од лошите навики. На пример, ако сакате да се откажете од пушењето, тогаш на новогодишната ноќ ветете си себеси и на другите дека почнувате да водите здрав начин на живот. Ова ветување ќе ви олесни да го одржите зборот. Ова недела, меѓу другото, обидете се да бидете потолерантни кон партнерот. Не брзајте да ги критикувате неговите грешки и погрешните проценки.

Лав

Доколку сте во брак, оваа недела ќе забележите значително подобрување во брачните односи. Сега е најдобро време да работите на зацврстување на вашата врска преку искажување љубов и доверба. Во втората половина од неделата обидете се добро да се организирате. Премногу храна може да го исфрли вашето тело од рамнотежа и негативно да му влијае на вашиот дигестивен систем.

Девица

Оваа недела ќе ви биде исполнета со грижи и неволји. Можеби ќе сакате да ги доведете работите во совршен ред дома, но и на работа. Оваа недела ќе биде поволна и за развивање здрави навики поврзани со здрав начин на живот, хигиена и правилна исхрана. Дури и ако претходно сте се чувствувале уморни или болни, оваа недела ќе се чувствувате подобро. Во втората половина од неделата можно е влошување на односите со партнерот.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар