Неделен хороскоп од 20 до 27 март: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Неделен хороскоп од 20 до 27 март: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Не пропуштајте го хороскопот за оваа недела!

Неделен хороскоп од 20 до 27 март: Кои се најсреќните хороскопски знаци?

Овен

Транзитот на Јупитер и Меркур ќе ви донесат можности за успех, особено на професионално ниво. Покрај тоа, среда и четврток ќе бидат особено среќни благодарение на Месечината! Единствената непријатна вест во неделата: транзитот на Марс ќе ви влијае негативно врз расположението, особено во петок.

Бик

Венера ќе продолжи да ви влијае позитивно, носејќи ви многу љубов и емоции. Почнувајќи од петок, планетата Марс повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви даде многу сила и енергија во наредниот период. Петок и сабота ќе ви бидат особено среќни, со Месечината заедно со Венера… ве очекуваат пријатни емоции!

Близнаци

Оваа недела планетата Марс, која ви даде толку многу дополнителна сила и енергија во последните месеци, ќе го напушти вашиот знак по многу долг престој. Сепак, не грижете се бидејќи уште долго време ќе ги чувствувате нејзините ефекти! Во недела ве очекува среќна Месечина, која ветува дека ќе биде особено романтична. Освен тоа, Меркур и Јупитер ќе ви пружат големо задоволство на работа.

Рак

Дали сте подготвени да ја пречекате планетата Марс во вашиот знак? За вас започнува период на големо обновување на енергијата: конечно ќе се чувствувате повторно силни и ќе ги отстраните изворите на стрес! Меркур и Јупитер кои сè уште се во неповолна положба, ќе ви донесат минимални пречки на работа, но ќе знаете како да се справите со нив на најдобар начин. Покрај тоа, Венера е подготвена да ви ја даде сета љубов што ја заслужувате!

Лав

Оваа недела планетата Венера ќе ви зададе предизвици: може да се појават конфликти со партнерот. Најдобри денови за посмирено да се соочите со евентуалните проблеми ќе бидат среда, четврток и недела. Обидете се да ги избегнете евентуалните расправии за да не кажете нешто за што може да зажалите. На работното место ве очекуваат добри вести.

Девица

Оваа недела после толку месеци во неповолна положба, планетата Марс конечно повторно ќе биде активна во ваша корист! Во следните недели планетите ќе ви пружат доволно енергија што ќе ве направи посилни и порешителни во борбата со вашите предизвици.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар