Неделен хороскоп од 12 до 19 декември: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Неделен хороскоп од 12 до 19 декември: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Не пропуштајте ја астролошката прогноза за оваа недела!

Неделен хороскоп од 12 до 19 декември: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Овен

Неопходно е да бидете внимателни со зборовите и делата. Не брзајте од една крајност во друга. Вашите решителни постапки сигурно ќе бидат крунисани со успех. Средбата со пријателите за време на викендот ветува најповолни впечатоци. Поволен ден е четврток, неповолен ден е среда.

Бик

Ќе можете брзо да се справите со тешките ситуации кои ќе се појават. Обидете се непречено да влезете во работниот ритам и да бидете колку што е можно порелаксирани. Освен тоа, ништо нема да ве спречи да ги остварите предвидените цели за оваа недела. За време на викендите астролозите ви препорачуваат да ги прославите вашите успеси со пријателите.

Близнаци

Имате шанса да создадете цврста основа за понатамошни достигнувања во работата и кариерата. Успехот ќе се заснова на вашата точност и интегритет. Не дозволувајте луѓето околу вас да манипулираат со вас и не правете постојано компромиси. Посветете го викендот на активен одмор, не седете дома.

Рак

Важно е да не доцните, навреме да дојдете на работа. Сепак, не обидувајте се да стекнете репутација на работохолик бидејќи вашите напори нема да бидат ценети. Од друга страна, најдете време да се опуштите и да се забавувате. За викендот обидете се да им посветите повеќе внимание на најблиските.

Лав

Можеби сте загрижени за прашања поврзани со кариерата. Вашиот пристап за решавање проблеми ќе ви помогне да се справите со многу случаи. Внимателно анализирајте ги настаните кои ви се случуваат и не преземајте импулсивни и непромислени чекори. За време на викендите ќе уживате во хармоничната атмосфера во домот.

Девица

Почнувате да се чувствувате исполнети со витална енергија и креативност. Тоа значи дека оваа недела ќе биде поволно време за планирање, како за блиската така и за далечната иднина. Меѓу другото, за време на викендите можете да сметате на поддршката од пријателите во реализацијата на вашите идеи.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар