Кои се трите најлажливи хороскопски знаци?

Некои луѓе лажат повеќе од другите. Астрологијата открива во кој знак се родени најголемиот број од нив.

Кои се трите најлажливи хороскопски знаци?

Лав

Лавот мора секогаш да биде во центарот на вниманието и спремен е на сè за да го постигне тоа. Знае да лаже и да измислува приказни со кои ќе се претстави во најдобро светло. Ако ги фатите дека лажат тие нема ништо да признаат, туку ќе смислат нови лаги за да ви го докажат спротивното. Знаат како да ве убедат дека црното е бело и обратно.

Риби

На Рибите воопшто не им е тешко да лажат наоколу за да го зачуваат својот добар углед. Овој знак е познат по својата посесивност, љубомора и самосожалување, но и по тоа што сака кај другите да предизвика завист. Тие и онака живеат во својот свет од фантазијата, односно во лажен свет, па не им е тешко да измислат нешто за да ве направат завидливи. Суптилни се и така добро знаат да смислат лага што во неа сите ќе можат да препознаат вистина. Понекогаш и самите веруваат со своите измислици и полувистини што, па дури по некое време веќе не сфаќаат дека лажеле.

Близнаци

Близнаците се прави шарлатани кога станува збор за лажењето. Знаат убаво да ви ја спакуваат лагата и да ви ја претстават на сосема природен начин. Додека вие се свестите дека ве лажат, веќе следува нова лавина лаги од нивна страна. Тие честопати знаат да ја изневерат довербата која им е укажана. Толку често лажат, што по некое време заборавиле што кажале, па ќе измислат некоја нова лага и самите себеси се негираат. Затоа се и знакот кој најлесно можете да го фатите дека ве лаже. Не можат да сочуваат тајна која им е доверена, но кога ја откриваат и малку ја зачинуваат. Тие не ја извртуваат вистината, туку само си играат со неа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Anonymous Reply

    Vrska si nema, Lavovite se edni od najiskrenite znaci, a pak ribite lazlivci??? bliznacite letaat no ne lazat najgolemi lazlivci se Rakovite, Vodoliite i Bikovite, ako bas ve zanima

Остави коментар