Кои ќе бидат најсреќните датуми во мај 2023 година?

Кои ќе бидат најсреќните датуми во мај 2023 година?

Астролозите истакнуваат дека пролетта ќе донесе нова енергија, а мај ќе биде пријатен месец со многу поволни денови. И покрај ретрограден Меркур, некои денови ќе бидат поволни и особено позитивни. Откријте кои 5 дена во мај се сметаат за особено среќни:

Кои ќе бидат најсреќните датуми во мај 2023 година?

5 мај – енергија на низата 5-5

Можете да започнете нови работи и да ги завршите старите. Сите ќе имаме избор. Нема погрешни потези на 5 мај, само работете напорно и можете да постигнете сè.

6 мај – метеорски дожд Ета Аквариди

На 6 мај, денот кога метеорскиот дожд Ета Аквариди ќе го достигне својот врв, ќе ни биде полесно да се справиме со интелектуална работа. Стекнете нови пријатели и научете нови работи. Ова ќе биде одличен ден и за подготовка на испити и интервјуа. На 6 ќе можете полесно да ги надминете проблемите на патот до посакуваната цел. Затоа, не бидете мрзливи на овој ден.

7 мај – Венера влегува во Рак

Венера ќе транзитира во знакот Рак од 7 мај до 4 јуни. Таквата транзиција ќе биде исклучително поволна бидејќи планетата во овој воден знак се чувствува одлично. Посебно пријатен ќе биде самиот преоден ден, 7 мај. Ова ќе биде ден на сила и позитивна енергија, на кој астролозите советуваат да обратите посебно внимание на љубовниот аспект. Тоа значи дека ова ќе биде поволен ден за комуникација со саканите, романса, љубов, флертување и запознавање.

15 мај – прекин на ретроградната фаза на Меркур

На 15 мај Меркур ќе престане да се движи во спротивна насока. Ова ќе биде многу добар настан кој ќе предизвика наплив на позитивна енергија. Тоа значи крај на тешкиот период во однос на финансиите и работата. Луѓето ќе имаат повеќе желба и сила за комуникација, запознавање.

16 мај – Јупитер влегува во Бик

До 15 мај Јупитер ќе биде во Овен. На 16 мај започнува транзитот низ знакот Бик. Астролозите веруваат дека во оваа позиција најголемата планета ќе биде исклучително позитивна. Јупитер ќе престане да се меша во нашите животи и ќе престане да ги контролира нашите мисли.

20 мај – Марс влегува во Лав

Од 20 мај до 9 јули Марс ќе биде во соѕвездието Лав. Ова е многу добра позиција за оваа планета. На 20 мај нè очекува многу моќен излив на енергија која ќе ни помогне да го промениме животот на подобро. Марс ќе ни даде на сите мотивација за работа, како и помош за постигнување успех во најкус можен рок.

21 мај – Спротивставување на Марс и Плутон

На 21 мај Марс и Плутон ќе бидат на спротивните страни на Земјата, што значи дека овие две планети нема да се мешаат една со друга. Тоа значи дека 21 мај ќе биде многу светол и многу динамичен ден во кој може да се случат многу интересни настани. Некои од нив ќе бидат неочекувани. Од особено значење е да внимавате на важните детали на овој ден.

Откако прочитавте кои ќе бидат најважните датуми во мај, можеби ќе сакате да прочитате и како ќе ни влијае Јупитер во Овен до 16 мај 2023 година.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар