Кои хороскопски знаци се вистински пријатели?

Астрологијата може да ви помогне да откриете дали е некој добар и верен пријател, дали е забавен или пак е злопамтило.

Кои хороскопски знаци се вистински пријатели?

Овен

Тој е импулсивен, жесток и правдољубив, па затоа секогаш ќе притрча на помош кога е некој во неволја.

Бик

Бикот е доверлив, верен и посесивен. Кога некому ќе му стане пријател, тоа е засекогаш, но немојте да му се замерите раскажувајќи за некои други и подобри пријатели од него, бидејќи тоа нема да му биде баш драго.

Близнаци

Иако имаат доста пријатели, близнаците главно се потпираат на самите себе. Тие секогаш имаат неверојатно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од нив. Интересно им е и забавно да контактираат со луѓето и тоа го прават лежерно и неусилено. Близнакот е добар пријател, но и опасен непријател.

Рак

Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, туку ќе очекува да прочитате помеѓу редови каков проблем го мачи. Тој е големо злопамтило и доколку не му помогнете кога нему му е потребно, тој ќе чека момент кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, ракот е несигурен како пријател.

Кои хороскопски знаци се вистински пријатели?

Лав

Лавот сака да им помага на другите бидејќи е великодушен, а му се допаѓа и благодарноста на луѓето. Тој повеќе сака да помогне, отколку самиот да зависи од нечија помош, па дури таа помош да е и од добри пријатели.

Девица

Девицата тешко можете да ја изненадите доколку ѝ се пожалите за неправдата што ви е сторена. Таа е секогаш спремна да се справува со неволјите, рационално гледа на нештата и со логика и објективност ги поставува работите на свое место. Девицата е непроценлива како пријател.

Вага

И покрај тоа што делува површно, вагата е голем пријател. Личноста родена во овој знак знае да сослуша, но не ѝ е баш драго да побара помош од пријателите.

Скорпија

Скорпијата никому не му е потребна како непријател, но ако ви е пријател, тогаш сметајте на безгранична посветеност. Доколку на скорпијата ѝ доверите некоја тајна, тоа оваа личност никогаш нема да го злоупотреби. Ако ја изневерите или разочарате, тогаш лошо ви се пишува.

Стрелец

Стрелецот е голем пријател, но внимавајте да не му се замерите, бидејќи може да ви се освети. Тој секогаш го зборува тоа што го мисли и е склон кон елитизам, па за пријатели бара некои слични на себе.

Кои хороскопски знаци се вистински пријатели?

Јарец

Кај јарецот морате да поминете низ тестови и проверки за да му бидете пријател. Кога ќе побарате помош од него, тој ќе биде многу срдечен и полн со разбирање, но ако се случи да го „раскине“ пријателството со вас, тоа е засекогаш. Тој никогаш нема да заборави доколку го изневерите или излажете.

Водолија

Кога станува збор за нејзините пријатели, водолијата секогаш ќе најде оправдување, а пријателствата ги склопува лежерно и ноншалантно. Припадниците на овој знак ќе им помогнат на пријателите и потоа исчезнуваат, а благодарност не ни очекуваат, бидејќи се великодушни.

Риби

Рибите се родени психолози, па затоа нема подобро рамо за плачење од нивното. Тие се чувствителни и полни со разбирање и точно можат да ги почувствуваат сите ваши потреби. Кога пријателите ќе ги повикаат на помош, тие секогаш имаат време за тоа.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Antonio Reply

    Риби
    Рибите се родени психолози, па затоа нема подобро рамо за плачење од нивното. Тие се чувствителни и полни со разбирање и точно можат да ги почувствуваат сите ваши потреби. Кога пријателите ќе ги повикаат на помош, тие секогаш имаат време за тоа. 🙂

  2. pepi Reply

    OVA ZA RAKOVITE AMA BAS NEMA VRSKA

Остави коментар