Какви се женските девици под површината?

Припадничките на понежниот пол кои се родени во знакот девица се трудољубиви, исклучително вредни и услужливи личности. Тие се секогаш желни да им прават услуги и да им помагаат на членовите на семејството, пријателите, соседите.

Интересен податок за женските девици е дека тие сакаат мали животинчиња, па немојте да се изненадите доколку тие чуваат две малечки мачиња или кучиња мали по раст.

Какви се женските Девици под површината?

Добра линија

Овие мили девојки внимаваат каква храна консумираат, бидејќи девиците обично многу пазат на своето здравје. Тие често се изложуваат на здрави режими на исхрана, нискокалорична органска храна и зеленчуци.

Какви се женските Девици под површината?

Интерес за медицина

Можеби некои од вас би се изненадиле од овој податок, но типично за женските девици е да имаат огромен интерес за медицината. Како резултат на нивната перфекционистичка природа, тие умеат да научат како со примена на медицината може да се спасуваат човечки животи, па затоа не е необично нивната професионална определба да биде токму во некое поле од медицината.

Какви се женските Девици под површината?

Талентирани за пишување

Девиците имаат одлично око за фаќање детали. Кај многу девици, токму таа нивна особина им овозможува да станат фантастични писателки. Тоа не значи дека сите родени во овој знак ќе станат мега популарни новелисти, но повеќето од нив се талентирани за да бидат добри новинари, да создаваат јаки проекти или да водат убав личен дневник.

Какви се женските Девици под површината?

Љубители на читањето

Заедно со талентот за добро пишување, девиците обожуваат и да читаат. Затоа, немојте да се изненадите ако ја видите вашата љубена девојка, како зјапа со саати во некоја дебела книга.

Какви се женските Девици под површината?

Тивки и замислени

Женските девици постојано размислуваат. Си ги повторуваат во глава разговорите кои ги воделе со другите луѓе и на тој начин одлучуваат што да прават понатаму. Поради таа нивна карактеристика, тие често делуваат „отсутно“ и замислено.

Какви се женските Девици под површината?

Постојано во акција

Како резултат на влијанието на Меркур, жените девици се постојано активни, зафатени со некоја работа. Нив не можете да ги начекате како седат и не прават ништо. Напротив, овие девојки постојано трчаат од едно на друго место..

Какви се женските Девици под површината?

Вредни

Не е невообичаено да видите женска девица како порано пристигнува на работа или останува после работното време за да доработи сé што не успеала. Тие обожуваат да работат и наоѓаат големо задоволство во продуктивно поминатите денови.

Какви се женските Девици под површината?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. taa Reply

  paa tocno e do nekade, za mene 70 % tocno mi e

 2. maja Reply

  tocno e se , 100% 🙂

 3. simona Reply

  tocno e ali ima nekoi raboti so ne se tocni 😀

 4. Elena Reply

  мене скоро се ми погодија горе доле, освен за медицината :))

 5. Marija Reply

  Mene se mi pogodija duri i za medicinata :-)) 100%

 6. Srcus88 Reply

  se e bas taka

 7. ...... Reply

  e bash i niso ne mi pogodile… :\ izrod nekoj sum ja be 😛

 8. milicka1 Reply

  Има вистина.Се пронајдов во повеќе работи

 9. paulagaga Reply

  koga ke ima za bik astroloski profil i se za maskite bikovi 😀

 10. HoneyB Reply

  Све е точно. Освен медицината:S

 11. Simona Reply

  Skoro se mi pogodija 😀

 12. despina Reply

  na mene se mi e pogodeno osven toa deka sakam mnogu da rabotam 🙂 inace drugoto se e tocno

 13. Гатачка Reply

  Услужливи? Не би рекла.

 14. 234 Reply

  а љубовен астролоски профил на женски девици зошто нема? Кај другите знаци има, а баш би сакала и за девица

Остави коментар