Како ќе ни влијае денес конјункцијата на Сонцето и Хирон?

Како ќе ни влијае денес конјункцијата на Сонцето и Хирон?

Во митологијата, Хирон е ранет кентаур, но во текот на неговото животно патување, тој научил дека неговите рани можат да се претворат во сила. Тој сфатил дека иако не може да го промени минатото или да ги промени раните што ги претрпел, може да ја искористи својата моќ за да ги претвори во моќни сојузници во текот на своето патување.

Како ќе ни влијае денес конјункцијата на Сонцето и Хирон?

Во астрологијата, Хирон е астероид кој ги претставува траумите и раните во нашите животи кои не можеме да ги промениме.

Овие рани можеби ни се случиле во детството, можеби се поврзани со луѓето околу нас, можеби се работи од нашето минато или едноставно се лоши искуства од различни животни предизвици. Без оглед на природата на нашите рани, Хирон нè потсетува дека не треба да ги сметаме за слабости, туку како работи кои нè прават посилни и сочувствителни бидејќи тие се дел од нас самите.

Во моментов, Хирон транзитира во Овен до 2027 година. Неговата енергија нè советува да престанеме да размислуваме за нашите рани и наместо тоа да продолжиме напред со животот.

Хирон нè поттикнува да го разбудиме воинот во нас и да се потсетиме на силата, мудроста и сочувството што нашите рани имаат потенцијал да ни ги донесат. Под оваа енергија, Хирон сака да нè научи дека можеме целосно да уживаме во нашите животи дури и ако сме ранети. Тој ни порачува дека нема нешто што не можеме да го направиме.

Денес нè очекува средбата на Сонцето и Хирон. Ова ќе биде клучен ден кога навистина ќе можеме да ги почувствуваме целосните ефекти од новиот циклус на Хирон. Обратете внимание на она што ви се случува околу овој ден. Забележете како болката и страдањето ве мотивираат да продолжите да се движите напред со доверба и оптимизам.

Патувањето на Хирон низ Овен нè потсетува дека сме силни онолку колку што ние самите веруваме дека сме. Тоа ни порачува дека можеме да се движиме напред без да си наметнуваме ограничувања.

Можеби сега е моментот кога треба да се прифатиме себеси и да бидеме тоа што сме. Време е да ги прифатиме работите какви што се, како и минатото што го носиме со себе. На тој начин ќе станеме посилни, помудри и сочувствителни кон другите.

Откако прочитавте за конјункцијата на Сонцето и Хирон, можеби ќе сакате да прочитате и кои хороскопски знаци ги очекуваат големи промени сè до 2026 година.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар