Хороскопскиот знак открива многу интересни ситници за вас

Хороскопскиот знак открива многу интересни ситници за вас

Веќе видовме кои особини најмногу ги отсликуваат хороскопските знаци кога станува збор за љубовта. Денес ви прикажуваме уште неколку карактеристични одлики за секој хороскопски знак, а исто така ќе можете да видите и како тие се однесуваат во различни ситуации. Погледнете го тоа во продолжение, па можеби ќе откриете уште некоја вистина што не сте ја знаеле за себе.

Хороскопскиот знак ви открива уште многу интересни работи за вас

Кои хороскопски знаци се потајно, а кои очигледно злобни?

Потајно: Бик, Рак, Вага, Водолија, Риби, Близнаци.

Очигледно: Овен, Лав, Девица, Скорпија, Стрелец, Јарец.

Хороскопскиот знак ви открива уште многу интересни работи за вас

Хороскопските знаци како природни појави

Овен – Вулкан: Уништувач, експлозивен, непредвидлив.

Бик – Планини: Тврдоглав, сигурен, непроменлив.

Близнаци – Аурора бореалис: Ретки, мистични, феноменални.

Рак – Цунами: Голема емотивност, силен, самоуништувач.

Лав – Осветлување: Забележлив, светол, не се плаши од ништо.

Девица – Магла: Нејасна, зависна, тешка за разбирање.

Вага – Див оган: Заразна, тешко е да ја прекинете, брзо се движи.

Скорпија – Бура: Темна, моќна, уништувачка.

Стрелец – Виножито: Среќен, енергичен, разнобоен.

Јарец – Виулица: Студен, мрачен, моќен.

Водолија – Земјотрес: Силен, ослободува енергија, дестабилизира.

Риби – Водопади: Релаксирани, смирени, тивки.

Хороскопскиот знак ви открива уште многу интересни работи за вас

Хороскопските знаци и парите

Веднаш ги трошат парите на прекрасни работи: Рак, Вага, Водолија, Скорпија.

Штедат во случај да се појави некоја славна личност во нивниот град: Овен, Близнаци, Риби, Стрелец.

Случајно ги остава парите во џебот и завршуваат во машината за перење алишта: Бик, Лав, Девица, Јарец.

Хороскопскиот знак ви открива уште многу интересни работи за вас

Брзината, силата и прецизноста на хороскопските знаци

Брзина: Вага, Стрелец, Јарец, Риби.

Сила: Овен, Бик, Скорпија, Водолија.

Прецизност: Близнаци, Рак, Лав, Девица.

Хороскопскиот знак ви открива уште многу интересни работи за вас

Како хороскопските знаци ја искажуваат омразата

Имаат подготвено план за одбрана: Близнаци, Лав, Скорпија, Овен.

Се одмаздуваат со љубезност: Рак, Риби, Вага, Водолија.

Не мразат многу: Стрелец, Бик, Јарец, Девица.

Хороскопскиот знак ви открива уште многу интересни работи за вас

Хороскопските знаци како оксиморони

Овен: Контролиран хаос.

Бик: Весела смиреност.

Близнаци: Лажно искрени.

Рак: Лажни песимисти.

Лав: Гордо мизерни.

Девица: Сфатливо вообразени.

Вага: Сурова љубезност.

Скорпија: Збунувачко објаснување.

Стрелец: Недвосмислено двосмислени.

Јарец: Меланхолична радост.

Водолија: Борбени за мир.

Риби: Духовна стварност.

Хороскопскиот знак ви открива уште многу интересни работи за вас

Работи кај секој хороскопски знак што другите ги обожаваат

Овен: Задникот.

Бик: Неговата организираност.

Близнаци: Безобразноста.

Рак: Мајчинскиот изглед.

Лав: Гордоста.

Девица: Одлучноста.

Вага: Студениот однос.

Скорпија: Мистериозноста.

Стрелец: Силната желба за патување.

Јарец: Желбата да биде најдобар.

Водолија: Каприциозноста.

Риби: Тоа што се слатки.

Хороскопскиот знак ви открива уште многу интересни работи за вас

Погледнете уште седум интересни карактеристики на наредната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар