Хороскопот открива: Која слабост го спречува секој знак за да најде вистинска љубов?

Хороскопот открива: Која слабост го спречува секој знак за да најде вистинска љубов?

Никој од нас не е совршен и сите ние имаме свои маани, а понекогаш токму тие и нè спречуваат во остварување успешни љубовни врски. Во продолжение прочитајте кои се вашите маани и слабости што ви стојат на патот до вистинската љубов.

Овен – експлозивен карактер

Кога ќе ги прашате другите знаци по што е познат Овенот, тие најверојатно би ви го кажале истото – краток фитил. Токму нивната неможност да седат мирно и без вознемирување да ги погледнат ситуациите од сите страни го претставува нивниот најголем проблем во љубовта.

Бик – тврдоглавост

Ќе биде така како што Бикот ќе ви каже и точка. Меѓутоа љубовта не е доминација, таа пред сè е компромис и заедништво. Смирете ја својата гордост и признајте каде сте згрешиле. Само така ќе го развиете разбирањето што е неопходно за љубовната врска.

Близнаци – неодлучност

Можеби би помислиле дека ова е проблемот што ги мачи Вагите, но кога е во прашање љубовта, неодлучноста најмногу го комплицира животот на Близнаците. Ако барате вистинска љубов, тогаш едноставно мора да одлучите што (не) сакате од вашиот партнер.

Рак – несигурност

Ракот љуби со целото срце, па кога ќе почувствува дека не му се возвраќа со истата мера, станува несигурен. Со таа несигурност доаѓа и сомневањето, како и недостатокот на довербата во личноста со која е во врска.

Лав – секогаш на прво место

Сите ние мораме да се сакаме себеси, но Лавот знае и малку да претера со таа љубов па постојано се става себеси на првото место и целосно ги запоставува останатите.

Девица – затвореност

Срамежливите и затворени Девици не сакаат да запознаваат нови луѓе, но како ќе ја остварите љубовната врска ако воопшто не ѝ дадете шанса да ја доживеете?

Вага – самосожалување

Улогата на вечна жртва никогаш не носи нешто добро. Самосожалувањето не е погонско гориво за љубовната врска, баш напротив, тоа ќе ве оддалечи од потенцијалниот партнер многу побрзо одошто мислите.

Скорпија – хроничен недостаток на доверба

Страсните Скорпии од партнерот постојано очекуваат потврда за љубовта и докажување на верноста. Таа потреба произлегува од недостатокот на доверба што не знаат или не сакаат да го изградат од нивна страна.

Стрелец – нетрпеливост

Постои една стара поговорка што вели дека добрите нешта им доаѓаат на оние што чекаат, па затоа и Стрелецот мора да има сè, особено во љубовта. Потребно е да забавите малку и да го намалите интензитетот на желбите на почетокот на врската за да не ја исплашите другата страна.

Јарец – очекување на најлошото

Кога Јарецот еднаш ќе се разочара, никогаш повторно не верува. Овој знак дува и на ладно, дури и кога нема потреба за тоа. Можеби еднаш се изгорел, но тоа не значи дека со секоја наредна личност ќе го доживее истото.

Водолија – недостаток на емотивност

Без јасно изразување емоции не постои квалитетна долготрајна врска. Отворањето на срцето на нова личност не е лесно, но е неопходно ако навистина сакате да пронајдете вистинска љубов.

Риби – страшливост

Исто како и Девицата, така и Рибите се затворени и не сакаат да ризикуваат. Но, ќе се изненадите каде сè може да ве одведе животот ако храбро зачекорите кон љубовта која ја сонувате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар