Дознајте кој хороскопски знак е претставник на моќта, успехот и уживањето!

Станува збор за огнен хороскопски знак кој се одликува со космополитски дух, голема желба за патување и високи морални вредности. Јупитер е планетата што владее со овој знак и таа му носи голема среќа. Овој хороскопски знак е вистински претставник на моќта, успехот и уживањето!

Дознајте кој хороскопски знак е претставник на моќта, успехот и уживањето!

Секако дека зборуваме за Стрелецот! Припадниците на овој знак се енергични, отворени и незапирливи. Тие не ги почитуваат конвенционалните правила и никогаш не остануваат во врска со партнер кого не го сакаат.

Стрелците се авантуристи без постојана адреса. Тие се светски патници и истражувачи, љубовници, патописци, спортисти и дипломати. Ги привлекува сето она што го возвишува духот и му годи на телото. Тие се вистински хедонисти со голем апетит. Сакаат да пробуваат и да учат нови работи.

Без многу размислување се впуштаат во нови љубовни авантури, опасни спортски подвизи и ризични бизниси. Сакаат да се коцкаат. Можат да стават на коцка сѐ што имаат за само една секунда.

Во комуникацијата, тие се многу отворени, а понекогаш и премногу директни. Го кажуваат она што прво ќе им падне на памет, поставуваат прашања за сите работи што ги интересираат, а понекогаш детинесто и наивно зборуваат за нивните планови. Генерално се искрени и чесни, па затоа мислат дека и сите останати се такви.

Многу се великодушни и воопшто не ги штедат парите. Стрелците го обожаваат луксузот, прославите, свеченостите и друштвените собири. Сакаат да бидат во центарот на случувањата. Припадниците на овој знак секогаш се јавуваат први како доброволци кога треба да се проба нешто или да му се помогне некому.

Ги привлекува сето она што е поинакво: Други земји, обичаи, култури, јазици, а особено егзотичните предели. Уживаат во патувањата, не ги сакаат здодевните професии, ги нервираат малограѓанските форми на однесување и луѓето кои озборуваат. Најмногу од сѐ мразат кога некој ќе им ја ограничи слободата и ќе им нареди да направат нешто или да останат некаде. Стрелците сакаат да бидат слободни како птици во лет. Тие сакаат да одлетаат некаде далеку, да видат сѐ и сешто и да им раскажуваат за тоа на другите.

Стрелците имаат млад дух, убав физички изглед и спортска градба. Тие ги обожаваат благородните спортови, така што најмногу уживаат кога играат тенис. Стрелците се префинети аристократи, а понекогаш и бунтовници. Ја почитуваат традицијата, но сепак одат по својот пат. Тие имаат силна интуиција, па затоа би можеле да станат успешни астролози и пророци.

Многу често освојуваат големи награди, медали и воени заслуги, благодарение на нивната владејачка планета, Јупитер. Не постои сомнеж дека Стрелецот е најмоќниот и најуспешниот знак во зодијакот!

Дознајте и зошто Стрелецот е најголемиот визионер меѓу хороскопските знаци.

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар