Дознајте кое вино треба да го пиете според вашиот хороскопски знак

Дознајте кое вино треба да го пиете според вашиот хороскопски знак

Хороскопот може да каже многу нешта за вас, па така може и да открие кое вино најмногу би ви одговарало. Доколку сте љубители на виното и на хороскопот, откријте каква е нивната поврзаност и дознајте кое вино е совршено за вашиот вкус:

Дознајте кое вино треба да го пиете според вашиот хороскопски знак

Овен: Malbec

Ова вино е силно и моќно и совршено се надополнува со вашата енергија и самодоверба. Нема сомнеж дека ќе уживате во неговиот богати киселкав вкус со или без храна, но секогаш со добар разговор.

Дознајте кое вино треба да го пиете според вашиот хороскопски знак

Бик: Pinot Noir

Овој црвен сок е тешко да се направи, но со доволно упорност и страст (двете одлики кои добро ви се познати), може да доведат до вкусно ремек-дело, збогатено со арома на печурки и примеси на шумски плодови.

Дознајте кое вино треба да го пиете според вашиот хороскопски знак

Близнаци: Pino Grigio

Вашата двојна личност е истовремено сериозна и комуникативна и затоа совршено одговара со свежо, но елегантно бело вино. Иако е суво и има киселкав вкус, една чаша од ова вино е исто толку освежувачки пијалак колку и чашата лимонада на топол летен ден.

Дознајте кое вино треба да го пиете според вашиот хороскопски знак

Рак: Riesling

Лојални и сензитивни, секогаш ги ставате другите пред себеси. Заслужувате мала оддишка од бесконечните обврски што ги носите како товар, а има ли подобар начин за тоа од цветната јаболкова арома на ова бело вино?

Дознајте кое вино треба да го пиете според вашиот хороскопски знак

Лав: Syrah

Среќата ги служи храбрите, па затоа пробајте го силниот вкус збогатен со танин на ова црвено вино кое одговара со секаков вид храна (особено месо).

Дознајте кое вино треба да го пиете според вашиот хороскопски знак

Девица: Moscato

Најслаткото од сите. Вашата нежна и внимателна природа е исто толку пријатна како ова пенливо бело вино, кое убаво оди со сè, од морска храна до колачиња од шумско овошје.

Дознајте кое вино треба да го пиете според вашиот хороскопски знак

Продолжете на следната страница за останатите хороскопски знаци…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар