Астролозите препорачуваат: Обратете внимание на овие 2 дена во септември!

Астролозите препорачуваат: Обратете внимание на овие 2 дена во септември!

Секој месец се карактеризира со неколку денови кога неповолната положба на планетите може да предизвика одредени неволји. Сепак, во септември позицијата на планетите ќе биде генерално поволна, па така хороскопските знаци нема да имаат големи тешкотии. Но, астролозите предупредуваат да внимаваме на овие датуми.

Астролозите препорачуваат: Обратете внимание на овие 2 дена во септември!

10 септември – започнува ретроградното движење на Меркур

Сè додека Меркур се движи во спротивната насока, зголемен е ризикот од неволји на полето на кариерата, бизнисот и финансиите. Тоа ќе трае до 2 октомври, но треба посебно внимание да обратиме на денот кога ќе започне, 10 септември. Тогаш, најважно е да не се впуштате во никаков финансиски ризик бидејќи сигурно ќе загубите. Меѓу другото, со оглед на тоа дека Меркур е планета на комуникацијата, во следниот период се очекуваат недоразбирања и невистини. Верувајте им само на проверените факти. Астролозите исто така ви препорачуваат да не тргнувате на пат на 10 септември.

На овој ден нè очекува и друг негативен настан – полна Месечина во знакот Риби. Станува збор за неповолна ситуација која може да доведе до внатрешна нерамнотежа. Со други зборови, на тој ден ќе ви биде тешко да им се посветите на работните обврски и да постигнете каков било договор.

26 септември – Меркур во конјункција со Венера

Кога овие две планети ќе се спојат, т.е. ќе се најдат на иста страна со Земјата, можат да предизвикаат големи неволји во сите аспекти од животот. Така, на тој ден многумина ќе ја изгубат желбата и волјата за работа и напредок. Освен тоа, големи се шансите за развој на апатија и депресија.

Откако прочитавте за неповолните денови во септември, можеби ќе сакате да прочитате и кои 3 хороскопски знаци ќе се збогатат во септември.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар