3-те хороскопски знаци за кои декември ќе биде најдобриот месец во годината!

Од среќа, радост и добро расположение, до големо враќање на големата сцена, овие три знаци ги очекува навистина бурен период – но, во позитивна смисла. Тие ќе имаат големи пресврти во нивниот живот и конечно ќе се почувствуваат како себе, и ќе почнат да го живеат оној живот што навистина го заслужуваат.

1. Лав: Нов степен на радост

Вие сте на сосема ново ниво ова сезона! Во комбинација со Сонцето, Меркур и Јупитер кои се движат низ авантуристичкиот Стрелец, и во вашата петта куќа на романса и креативно изразување, слободно можеме да кажеме дека летате во облаци. Нова љубов? Нов проект? Што и да одлучите да одберете да почнете, вие ќе бидете брилијантни! Така што искористете ги сите шанси што ќе ви излезат во пресрет.

2. Стрелец: Имате расположение за славење

Среќен роден, Стрелци! Декември ќе биде почетокот на ова ера за вас, којашто заслужува да биде прославена. Во овој момент, Меркур е во ретрограда во вашиот знак, но набрзо ќе излезе од таа позиција и ќе влезе во Скорпија. Од друга страна пак, вашата среќна владејачка планета Јупитер, ќе биде многу зафатена и ќе ви префрла многу добра енергија во текот на следните 13 месеци! Уживате во патувањето.

3. Јарец: Подгответе сте за големо враќање на сцената

Јарците конечно ќе почнат да се чувствуваат како себе. Бидејќи нивното соларно враќање е веднаш зад аголот, тие мора да се одморат и психички да се подготват за целата добра енергија што ќе следува. Исто така, среќниот Јупитер патува низ вашата спиритуална 12-та куќа на соништата, завршетокот и потсвесниот ум, па подгответе се за масивно започнување од почетокот. Но, овој пат, во вистинската насока. Во меѓувреме, седнете, опуштете се и уживајте во празниците.

Дознајте и кои 3 хороскопски знаци ќе имаат најубав крај на 2018 година!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар