Животот на еден невидлив човек

Фотографиите кои следат се дел од креативната колекција на францускиот фотограф и графички дизајнер Malo. На сите фотографии е прикажано секојдневието на еден невидлив човек и како тој го поминува својот ден.

Животот на еден невидлив човек

Серијата фотографии е приказ на секој човек кој живее релативно нормален живот, но постојано останува незабележан од останатите. За жал оваа серија фотографии е многу реална, бидејќи голем дел од луѓето често се чувствуваат како невидливи за луѓето кои ги опкружуваат.

Животот на еден невидлив човекЖивотот на еден невидлив човекЖивотот на еден невидлив човекЖивотот на еден невидлив човекЖивотот на еден невидлив човекЖивотот на еден невидлив човекЖивотот на еден невидлив човекЖивотот на еден невидлив човекЖивотот на еден невидлив човек


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар