Зелена оаза во срцето на Сингапур

Зелена оаза во срцето на Сингапур

Дизајнирана и изградена од страна на фирмата за архитектура и дизајн „FARM“, оваа прекрасна куќа изгледа како мала оаза во центарот на џунгла од цемент. Се наоѓа во урбаниот град Сингапур, но целосно е опкружена со дрвја и зеленило. Дизајнот бил инспириран од филозофијата на класичните кинески градини.

Зелена оаза во срцето на Сингапур

На имотот се наоѓаат две градби, еден блок на два ката со дневна и спална соба, како и еднокатен блок во кој се сместени просториите за забава. Двата дела се споени преку простран централен двор. Погледнете ги наредниве фотографии од овој мал зелен рај…

Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур Зелена оаза во срцето на Сингапур

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар