Запознајте ја блогерката во чии фотографии главниот збор го имаат фустаните

Ви досадија постојано истите фотографии од патувања? Руската блогерка и танчарка Нина (@Ninelly) исто така се заситила од добро познатите сцени и на своето второ патување во Венеција се сетила на една одлична идеја. Наместо повторно да позира пред истите музеи, цркви, улици и другите туристички дестинации, овој пат се фокусирала на својот моден избор и избрала совршени италијански модни комбинации.

1-zapoznajte-ja-blogerkata-vo-chii-fotografii-glavniot-zbor-go-imaat-fustanite-www.kafepauza.mk_

Црвеното здолниште го сошила за еден танцувачки настап, кошулата ја позајмила од својата мајка, а шеширот го купила во Венеција. Ова била прва во низата фотографии со кои на својот блог и Инстаграм профил ги раскажала своите „приказни со фустани“ (#mydressstories).

2-zapoznajte-ja-blogerkata-vo-chii-fotografii-glavniot-zbor-go-imaat-fustanite-www.kafepauza.mk_

После Венеција, следела Црна Гора, па Индија, Израел, Шпанија. А, на секое патување блогерката избирала фустани кои на некој начин ја опишуваат земјата во која се наоѓа.

3-zapoznajte-ja-blogerkata-vo-chii-fotografii-glavniot-zbor-go-imaat-fustanite-www.kafepauza.mk_

Некои од нејзините фотографии се создадени спонтано, додека други се добро испланирани.

4-zapoznajte-ja-blogerkata-vo-chii-fotografii-glavniot-zbor-go-imaat-fustanite-www.kafepauza.mk_

Боите на нејзините фустани секогаш се силни и впечатливи, а материјалите лелеави за фотографиите да излезат разиграни и живописни.

5-zapoznajte-ja-blogerkata-vo-chii-fotografii-glavniot-zbor-go-imaat-fustanite-www.kafepauza.mk_

Ова никако не се обични фотографии од патувања, туку уникатни сцени во кои е тешко да престанете да гледате. Секоја фотографија изгледа подобро од претходната и ве тера со нетрпение да ја очекувате нејзината следна објава.

6-zapoznajte-ja-blogerkata-vo-chii-fotografii-glavniot-zbor-go-imaat-fustanite-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страница за да погледнете уште неколку фотографии од прекрасни дестинации и уште попрекрасни фустани.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар