Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите актери

Џеф Виктор е илустратор и дизајнер на ликови од предградието на Чикаго. Тој е ко-креатор на краткиот филм „Superfriends“ и има работено на голем број анимирани филмови за Ворнер Брос, како и на концепти за „National Geographic,“ „BBC“ и „HBO“. Тој моментално работи на серија цртежи наречена „Evolutions“ каде што ги илустрира некои од најпознатите улоги на своите омилени глумци и глумици. Илустрациите се наредени хронолошки, но секако не се опфатени сите ликови кои тие ги толкувале. Погледнете ги овие забавни илустрации кои ќе ве потсетат на дел од најголемите моменти на филмското платно…

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите глумци и глумици

Том Хенкс

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите глумци и глумици

Џони Деп

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите глумци и глумици

Бил Мареј

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите глумци и глумици

Џек Николсон

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите глумци и глумици

Ума Турман

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите глумци и глумици

Сигурни Вивер

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите глумци и глумици

Рик Моранис

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите глумци и глумици

Натали Портман

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите глумци и глумици

Курт Расел

Забавни илустрации од еволуцијата на ликовите на најпознатите глумци и глумици

Шарлиз Терон

Доколку ве интересира нешто повеќе за работата на Џеф Виктор, погледнете го и неговиот веб-сајт каде што ги изложува своите илустрации за продажба.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар