Ви треба идеја за необична роденденска торта?

Ви треба идеја за необична торта?

После Cake Boss ништо не е исто. Правењето и украсувањето торти како да премина во уметност, а колку пореалистично изгледа тортата толку подобро. Секако, можностите се бескрајни, а и барањата на купувачите се сè понеобични.

Фотографиите кои што следат подолу се дел од работата на Деби Горд, сопственичка на компанијата Debbie Does Cakes, а нејзините торти се доста популарни и барани токму поради способноста да направи да изгледаат неверојатно реално. Самата Деби има изјавено дека многу често се случувало купувачите воопшто да не препознаат дека станува збор за торта. Сигурно е интересно да се проба каков вкус има фотоапарат, лименка… или куче? Дефинитивно необични барања. Би сакале ли вие нешто вакво за вашиот роденден?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?Ви треба идеја за необична торта?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар