„Везени“ тетоважи: Тренд кој изгледа поинтересно отколку што звучи

Тетоважите и везењето се два вида уметност кои се работат со игла, но се сосема различни. Барем досега. Везењето е класична уметност која веројатно ја поврзувате со вашата баба, но дали некогаш сте помислиле како би изгледало во форма на тетоважа?

Резултатите кажуваат сè. Со комбинирањето на двете уметности, се добиваат навистина интересни дезени кои се и уникатни, и традиционални. Тетоважата изгледа како навистина да е извезена на кожата и речиси има 3Д ефект. Па доколку барате идеја за тетоважа, зошто да не пробате да „извезете“ нешто на вашата кожа?

„Везени“ тетоважи: Тренд кој изгледа поинтересно отколку што звучи

„Везени“ тетоважи: Тренд кој изгледа поинтересно отколку што звучи

„Везени“ тетоважи: Тренд кој изгледа поинтересно отколку што звучи

„Везени“ тетоважи: Тренд кој изгледа поинтересно отколку што звучи

„Везени“ тетоважи: Тренд кој изгледа поинтересно отколку што звучи

„Везени“ тетоважи: Тренд кој изгледа поинтересно отколку што звучи

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар