Ултрамодерни лебдечки ламби

Ултрамодерни лебдечки ламби

Спојот на традиционалниот, вообичаен дизајн и модерната технологија е скоро по правило добар рецепт за уште подобар производ. Ламбите дизајнирани од страна на двајцата партнери од компанијата Light Light, Angela и Ger Jansen, се уникатни бидејќи буквално дел од нив лебди во воздухот. Ултрамодерни лебдечки ламбиОва е овозоможено благодарение на електромагнетните компоненти и софистицираниот контролен систем. На овој начин, ламбите со својот дизајн евоцираат спомени од минатото, додека истовремено технологијата сугерира нивно користење во иднината.Ултрамодерни лебдечки ламбиИма два модели од овие ламби, „Silhouette“ и „Eclipse“. Ултрамодерни лебдечки ламбиДизајнот на првата е базиран на класичната столна ламба. Таа го одразува контрастот помеѓу ултрамодерната технологија што ја користи и нејзиниот старовремски изглед.Ултрамодерни лебдечки ламбиУлтрамодерни лебдечки ламбиУлтрамодерни лебдечки ламбиУлтрамодерни лебдечки ламби„Eclipse“ е вториот модел кој изгледа волшебно кога се гледа одозгора. Нејзината правилна форма и рачно обликуваната стаклена подлога ја прават волшебно стилска и софистицирана.Ултрамодерни лебдечки ламбиУлтрамодерни лебдечки ламбиУлтрамодерни лебдечки ламбиУлтрамодерни лебдечки ламбиАко планирате да купите некоја од ламбиве, бидете подготвени да платите 1.300 долари.———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар