Убавите едноставни моменти во животот низ четири секвенци

Сите фотоапарати и мобилни телефони имаат една опција која многу ретко ја користиме, а служи за фотографирање на брзи движења кај кои тешко се фаќа вистинскиот момент за фотографирање. Таа се нарекува burst mode или continuous high speed mode и овозможува со едно притискање на копчето за фотографирање да се направат четири различни фотографии со кои добро се опфаќа секој миг од акцијата.

Убавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенци

На Фликр постои една група на фотографи, најголем дел од нив аматери, кои се љубители на вакви слики. Сите тие го користат малиот фотоапарат Supersampler, кој е перфектен за вакво забавно фотографирање. Ова се дел од преку 20.000 моменти фатени во четири слики што тие го споделуваат на социјалната мрежа.

Убавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенциУбавите едноставни моменти во животот низ четири секвенци


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар