Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Промотивната кампања за „Дизни“ на фотографката Ани Либовиц, наречена „The Year of a Million Dreams“, е вистинско ремек-дело. Во неа глумци, пејачи, спортисти и многу други познати личности влегуваат во светот на фантазијата и ги заменуваат најпознатите ликови од цртаните на „Дизни“.

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Скарлет Јохансон – Пепелашка

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Рејчел Вајс – Снежана

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Џенифер Лопез и Марк Ентони – Аладин и Јасмин

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Џулијан Мур – Малата сирена (тука е и Мајкл Фелпс)

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Џесика Биeл - Покахонтас

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Џули Ендруз – Сината самовила

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Жизел Бундшен – Венди, Михаил Баришњиков – Петар Пан

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Вупи Голдберг – Духот

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Роже Федерер – Кралот Артур

Светските ѕвезди во бајките на Дизни

Дејвид Бекам – Принцот Филип

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар