Свадбените фотографии можат да бидат прекрасни и романтични и на лошо време

Лошото време не смее да биде причина што ќе им ја расипе свадбата на оние на кои таа им значи. И свадбените фотографии направени на такво време можат да бидат романтични, доколку покрај себе го имате вистинскиот фотограф. Некои од нив знаат како од дождот, снегот и силниот ветар да направат опкружување во кое двајцата младоженци ќе се чувствуваат како да се сами на светот.

Свадбените фотографии можат да бидат прекрасни и романтични и на лошо време

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар