Свадбена фотосесија покрај живописен глечер на Алјаска

Свадбена фотосесија покрај живописен глечер на Алјаска

Некои луѓе многу ја сакаат свадбената церемонија, па се спремни да направат сè само за да добијат свадба за каква што сонувале. Во продолжение ќе видите дел од церемонијата на млад брачен пар од САД кој потрагата по уникатна и спектакуларна свадбена фотосесија ги однела до еден живописен кристално чист глечер на Алјаска, опкружен со цветни ливади, зад кој се гледаат планински падини покриени со снег. Автор на фотографиите е Џош Мартинез.

Свадбена фотосесија покрај живописен глечер на Алјаска Свадбена фотосесија покрај живописен глечер на Алјаска Свадбена фотосесија покрај живописен глечер на Алјаска Свадбена фотосесија покрај живописен глечер на Алјаска Свадбена фотосесија покрај живописен глечер на Алјаска Свадбена фотосесија покрај живописен глечер на Алјаска

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар