Страсни бакнежи низ француските улици

Страсни бакнежи низ француските улици

Убавината на животот се состои во оние мали нешта кои честопати забораваме дека се креатори на нашата среќа: нечија убава насмевка, сладок ненадеен бакнеж, комплимент од срце и безброј навидум незначителни моменти, кои ни го „подгреваат“ срцето.

Инспирирана од љубовта, францускиот уметник Клер Стритарт прави фантастични графити на ѕидовите во француските градови Париз и Монпелије и во Бразил, цртајќи љубовници како се бакнуваат во секси и провокативни пози.

Страсни бакнежи низ француските улици

Сензуалните силуети се насликани со дебели линии, имаат едноставен облик и јак контраст на бои, па кога ќе поминете покрај нив нема да можете, а да не подзастанете да погледнете во убавата љубовна приказна.

Страсни бакнежи низ француските улици

Графитите се насликани на одбрани фасади, така што секогаш кога ќе се најдете во тој дел од градот, страсните љубовници пријатно ќе ве изненадат и ќе ви го растреперат срцето.

Страсни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улициСтрасни бакнежи низ француските улици

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар