Стилот во Лондон низ 100 години во 100 секунди

Стилот во Лондон низ 100 години во 100 секунди

Колку може да се смени модата за 100 години? Ви требаат само 100 секунди за да дознаете.Стилот во Лондон низ 100 години во 100 секундиОва видео е направено да ја одбележи 100-годишнината на источно-лондонската мода, танцувањето и музиката. Краткиот филм воедно претставува одбројување до отворањето на Westfield Stratford City на 13 септември, кој ќе претставува најголемиот шопинг центар во Европа.

Филмот е режиран од компанијата „The Viral Factory“, а снимањето траело цели 4 дена и притоа се сменети стотици различни дизајни на облека. За музиката пак, бил задолжен Тристан Норвел, кој земал едно едноставно музичко парче и го интерпретирал на многу различни начини за да ги долови промените во стиловите низ 100 години.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. sv_florans Reply

    Много е интересно филмчето

  2. tatjana Reply

    Прекрасна е идејата, многу е убаво.

Остави коментар