Сте гo гледале ли „ILL BILL“?

Што ќе се случи ако отстраните по една буква од познатите филмски наслови? Па, многу од нив би преминале во жанрот комедија. На пример, „Хари Потер“ би добил нов главен лик, а тоа е „Видрата Хари“, диносаурусите од „Паркот Јура“, се селат во „Арката Јура“, а малку поинаков би бил и заплетот во филмот „Убиј го Бил“…

Сте гo гледале ли „ILL BILL“?

„Болниот Бил“ (Убиј го Бил - KILL BILL)

Овие преработки на филмските постери се идеја на Ирците, Остин Ричардс и Дес Кридон. Нивниот здружен труд тие го нарекле „Removies“.

Сте гo гледале ли „ILL BILL“?

„Подемот на авионот на мајмуните“ (Подемот на Планетата на мајмуните - Rise of the Planet of the Apes)

Сте гo гледале ли „ILL BILL“?

„Седум уши на Тибет“ (Седум години на Тибет - Seven Years in Tibet)

Сте гo гледале ли „ILL BILL“?

„Видрата Хари“ (Хари Потер - Harry Potter)

Сте гo гледале ли „ILL BILL“?

„Човекот што зјапа во ориз“ (Човекот што зјапа во кози - The Men Who Stare at Goats)

Сте гo гледале ли „ILL BILL“?

„Арката Јура“ (Паркот Јура - Jurassic Park)

Сте гo гледале ли „ILL BILL“?

„Мајмунот на стравот“ (‘Ртот на стравот - Cape Fear)

Сте гo гледале ли „ILL BILL“?

„Зората на тато“ (Зората на мртвите - Dawn of the Dead)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар