Стаклена и целосно провидна куќа за оние кои не се срамат

Стаклена и целосно провидна куќа за оние кои не се срамат

Доколку сте човек кој си ја цени својата приватност, тогаш ова не е куќа за вас. Исто така, не треба да сте срамежливи ниту повлечени. Напротив, треба да сте храбри, да имате дебела сметка во банка и да поседувате квалитетно парче земја, до кое нема ниту еден сосед и е тешко пристапно. Во спротивно, сите однадвор ќе знаат како изгледате голи и што правите по дома. 🙂 Стаклена и целосно провидна куќа за оние кои не се сраматСтаклена и целосно провидна куќа за оние кои не се сраматСе прашуваме колку време е потребно за да се исчисти и блесне оваа куќа? Но, којзнае колку е и неверојатно чувството да се живее покрај ваква фантастична природна глетка.Стаклена и целосно провидна куќа за оние кои не се сраматДоколку од гледањето во зимскиов пејзаж ви станува малку студено, не грижете се, бидејќи стаклото дебело 7мм има посебен систем на загревање, па вам никогаш нема да ви биде студено, а сепак ќе можете да уживате гледајќи во снегот.Стаклена и целосно провидна куќа за оние кои не се сраматЕден квадратен метар чини околу 314.000 денари, па така за да изградите еден семеен дом со три спални, ќе ви бидат потребни 31.412.000 денари. Но, доколку располагате со вакви суми, архитектот Карло Сантамброџио, со задоволство ќе ви ја дизајнира стаклената структура која вие ќе ја посакате.Стаклена и целосно провидна куќа за оние кои не се сраматРечиси секој дел од куќата е направен од стакло, од масата за ручање, до скалите. Меѓутоа, сепак изгледа удобноста му била битна работа на архитектот, па затоа решил креветот да биде единственото нешто во куќава, кое нема да биде направено од стакло.Стаклена и целосно провидна куќа за оние кои не се сраматСтаклена и целосно провидна куќа за оние кои не се срамат


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. ivana Reply

    jezivo e

  2. jana Reply

    ova e model maketa…isto kako i vo modata…bi oblekle li se sto ke vidite na onaa fashion tv televizija

Остави коментар