Слатки илустрации во кои ќе се пронајдат сите блиски и приврзани љубовни парови

Слатки илустрации во кои ќе се пронајдат сите блиски и приврзани љубовни парови

Доколку сте во врска, сигурно ќе се пронајдете во некои од овие ситуации што ги прикажува уметникот Кју-Јанг Ли. Доколку сте малку осамени, ќе ве инспирираат да се „фрлите“ во потрага по вистинска љубов! Кју-Јанг ги создава неговите илустрации веќе 1 година и вели дека тие се засноваат на вистински животни ситуации. Сега за сега овие стрипови се само хоби и начин на документирање на неговиот љубовен живот, бидејќи тој работи за компанија за дизајн каде што не може да го црта тоа што го сака.

Слатки илустрации во кои ќе се пронајдат сите блиски и приврзани љубовни парови

„Се инспирирам од она што мене ми се случува. Девојка ми претставува огромен дел од мојот живот. Понекогаш луѓето не можат да го кажат она што сакаат да го кажат, па затоа сакам да ги изразувам моите зборови преку слики“, изјавил уметникот.

Погледнете ги неговите слатки илустрации во кои сигурно ќе се пронајдат сите љубовни парови…

Слатки илустрации во кои ќе се пронајдат сите блиски и приврзани љубовни парови

Слатки илустрации во кои ќе се пронајдат сите блиски и приврзани љубовни парови

Слатки илустрации во кои ќе се пронајдат сите блиски и приврзани љубовни парови

Слатки илустрации во кои ќе се пронајдат сите блиски и приврзани љубовни парови

Продолжете на следната страница за останатите илустрации…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар