Скулптури од лисја инспирирани од љубовта кон природата

Скулптури од лисја инспирирани од љубовта кон природата

Сузана Бауер е уметник чии дела се далеку поинакви од оние на кои сме навикнати. Учејќи од мали нозе да плете и хекла, таа ја насочува оваа нејзина умешност кон создавање уникатни уметнички скулптури од лисја. За тоа што го прави, таа го кажува следното:

„Во мојата работа има добар баланс помеѓу кревкоста и силата, нежноста и тензијата во врските на луѓето, во минливата, но сепак долготрајна убавина на природата која ја има во најмалите детали, во ранливоста и отпорноста кои можат да се пренесат во природата како една целина.“

(18)-skulpturi-od-lisja-inspirirani-od-ljubovta-kon-prirodata-kafepauza.mk

Уживајте во нешто поразлично, но сепак прекрасно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар