Симетрија во секојдневието

„Симетрија“ е феноменално парче уметност, филм во кој се покажани сличностите и разликите во секојдневниот живот. Филмот е направен од филмското студио Everyone со седиште во Њујорк во соработка со RadioLab.

Симетрија во секојдневието

Дали светот е полн со совршена симетрија и правилно распоредени нешта во парови или, сепак, живееме во едностран универзум? Ова кратко видео ќе ви покаже дека неправилните парови се прекрасни.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар