Шелфи е новиот тренд во уредувањето на ентериерот

Шелфи (shelfie) e новиот тренд во уредувањето на домот што го преплави Инстаграм, а сè што ви треба за да го уредите просторот на ваков начин е полица со неколку интересни детали која се вклопува во вашиот ентериер.

Шелфи е новиот тренд во уредувањето на ентериерот

Терминот „shelfie“ е комбинација од англискиот збор „shelf“ што значи полица и од популарниот збор „selfie“ (селфи). Овој нов тренд на уредувањето на ентериериот функционира така што ќе си поиграте со деталите како што се книгите, рамките со слики, украсните ламби или малите саксии и ќе ги наредите на полицата така што ќе му го дадете на вашиот дом сосема нова димензија.

Шелфи е новиот тренд во уредувањето на ентериерот

Станува збор за едноставен и достапен начин да го освежите ентериерот и да ги промените атмосферата и енергијата во вашиот простор за живеење.

Во зависност од тоа колку сте инспирирани, можете да се одлучите за монохроматски изглед на деталите или за трендовски детали во живописни бои. Бидејќи сега е сезоната на празници, вашата полица можете целосно да ја декорирате во новогодишен дух и да ја вклопите со изгледот на вашата елка и со другите празнични украси.

Шелфи е новиот тренд во уредувањето на ентериерот

Бидејќи #shelfie фотографиите го преплавија Инстаграм, погледнете неколку што ќе ве инспирираат да го уредите домот на ваков начин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Our City Nest (@ourcitynest) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by House of Oelie (@houseofoelie) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ___Jade + (Mr J) (@houseofwhitcliffe) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monochrome Home (@marta_kop_home) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marita (@bergen_interior) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robyn (@robynstayshome) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C A R E N (@carenslittleworld) on

Погледнете како да ги употребите книгите како совршен детаљ за уредување на домот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар