Сексуално експериментирање во фотореалистични слики

Тери Роџерс е еден интересен уметник, кој црта фотореалистични слики на големи платна и ги исполнува со размазени богати луѓе, кои имаат сè во животот и здосадувајќи им од нивната монотонија, решаваат да се фокусираат на правење разни сексуални гревови.

Неговата уметност зборува за модерното општество, за младите, богати и убави луѓе, кои сакаат да пробаат сè во животот и никогаш ништо не им е доволно. За почит е неговиот затскриен критицизам, кој е секогаш присутен во неговата уметност. Неговиот стил на работа е вознемирувачки секси и интригантен.
Сексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични сликиСексуално експериментирање во фотореалистични слики

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар