Розова и зелена: Сè што ви треба за модерен дом

Розова и зелена: Сè што ви треба за модерен дом

Сосема необична, но апсолутно пријатна комбинација на розова и зелена боја што носи хармонија во секој ентериер. Погледнете како да го комбинирате овој пар од соништата.

Нека доминира бојата што ја сакате повеќе

Розова и зелена: Сè што ви треба за модерен дом

Кога ги комбинирате овие две бои, можете да ги употребувате колку што сакате. Сето тоа зависи од тоа дали сакате да постигнете елегантна атмосфера што ја дава зелената боја или нежна атмосфера што ја дава розовата боја.

Време е за плиш

Розова и зелена: Сè што ви треба за модерен дом

Иако изгледаат добро на секој материјал, овие две бои се особено впечатливи на плишани материјали. Плишаниот мебел секогаш остава впечаток на луксуз.

Растенијата смируваат и облагородуваат

Розова и зелена: Сè што ви треба за модерен дом

Комбинацијата на бои што постои во природата совршено се вклопува во уредувањето на ентериерот.

Ако сакате да направите промени во вашиот дом, тогаш направете некоја од овие топли есенски промени.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар