Романтичен пар го рекреира нивниот „спонтан“ бакнеж ширум светот

Кога фотографите Кендрик Бринсон и Дејвид Волтер Бенкс од Лос Анџелес виделе фотографија од нив која ја направил нивниот пријател додека Бенкс драматично и спонтано ја бакнал неговата девојка, таа толку многу им се допаднала што решиле да ја употребат како начин за документирање на нивниот живот. Од 2010 година, овој заљубен пар го рекреира својот бакнеж на различни локации ширум светот, започнувајќи од Порторико и Мексико, па сè до Америка. Погледнете…

Романтичен пар го рекреира нивниот „спонтан“ бакнеж ширум светот
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар